Catan - Základní hra

Dlouholetá legenda mezi deskovými hrami o osidlování ostrova Katan

Skladem (1 ks)
Značka: Albi
1 099 Kč –10 % 989 Kč
Kategorie: RODINNÉ HRY
Věk: 10+
Minimální počet hráčů: 3
Maximální počet hráčů: 4
Herní doba: 90 min
Autor: Klaus Teuber
Mechanika: Házení kostkami, Hexová mřížka, Příjem, Budování dopravní sítě, Závod, Náhodná produkce, Obchodování, Variabilní nastavení, Variabilní herní plán
Herní rodina: Catan, Vítěz Spiel des Jahres
? Ideální počet hráčů: 4
? Náročnost (1-5): 2,31
catan1
x Herní doba - 90 min x Věk 10+ x Počet hráčů 3-4
1 099 Kč –10 %

Představte si sami sebe ve věku objevů: vaše loď přistála po dlouhé a nebezpečné plavbě na pobřeží neobydleného ostrova. Je to ostrov Katan! Nejste ale jediným cestovatelem. Na pobřeží ostrova Katan přistáli i další neohrožení mořeplavci.

 

Závod o nadvládu nad ostrovem právě začal! Muži a ženy z vaší expedice už objevili první 2 vesnice. Naštěstí je ostrov velmi bohatý na přírodní zdroje. Budujete silnice a také další vesnice, které se později rozrostou v města. Budete úspěšní v boji o to, kdo se stane vládcem Katanu? Klíčem k tomu je obchodování - některých surovin budete mít nadbytek, jiné vám budou chybět. Kamení za vlnu, obilí za dřevo. Obchodujete s tím co potřebujete, i s tím, co se právě nabízí. Dobře si rozmyslete, jaký bude váš další krok, postavte svoje vesnice na těch pravých místech a obchodujte tak chytře jak jen dokážete. Možná si vytvoříte slušné šance na výhru, nezapomeňte ale, že vaši spoluhráči také nejsou žádní hlupáci. Když se tím vším budete řídit, kdo ví - možná právě vy budete příštím vládcem ostrova Katan!

 

Toto je nová verze klasické hry Osadníci z Katanu, ve které jsou nové tvary (plastické) figurek. Hra je jinak totožná s klasickou verzí.

 

Oficiální pravidla ke stažení

Videonávod

Videonávod v angličtině

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: