Cestovatelé Jižního Tigridu

Cestovatelé Jižního Tigridu vás vrátí do vrcholné éry Abbásovského chalífátu, kolem roku 820 n. l. Jako odvážní cestovatelé, kartografové a astronomové se vydáváte na pouť do okolí Bagdádu, abyste zmapovali zdejší půdu, vodstvo a nebeskou klenbu. Na cestách nesmíte zanedbat péči o svoji karavanu, pomocníky a vybavení. Především je ale potřeba vést pravidelné a přesné zápisky, abyste je mohli po návratu domů bezpečně uložit do kronik v Domu vědění. Uchvátíte velkého chalífa svými objevy, nebo po bezcílném bloudění podlehnete nemilosrdné poušti?

Skladem (1 ks)
Značka: Tlama
1 299 Kč –10 % 1 169 Kč
Kategorie: RODINNÉ HRY
Hmotnost: 2 kg
Věk: 12+
Minimální počet hráčů: 1
Maximální počet hráčů: 4
Herní doba: 120 min
Autor: Shem Phillips, S J Macdonald
Mechanika: Bonusy na konci hry, Sbírání sad, Pokládání dílků, Vliv na území, Variabilní herní plán, Kostkové umisťování pracovníků, Umisťování rozdílných pracovníků, Lineární herní plán, Výběr z nabídky, Pro jednoho hráče
? Ideální počet hráčů: 2
? Náročnost (1-5): 3,74
cestovatele jizniho tigridu 01
x Herní doba - 120 min x Věk 12+ x Počet hráčů 1-4
1 299 Kč –10 %

Cestovatelé Jižního Tigridu je první hra z nové trilogie odehrávající se ve vrcholné éře Abbásovského chalífátu kolem roku 820 n. l. Navazuje na předchozí úspěšnou Trilogii Západního království. Hra obsahuje zajímavý mix mechanik. Vůbec poprvé se například v trilogiích (Západního království, Severního moře a nově Jižního Tigridu) objevuje práce s kostkami a používání kostek jako dělníků.

Cílem hry Cestovatelé Jižního Tigridu je nasbírat co největší počet vítězných bodů, které získáváte především za mapování území, vod a nebes. Další jejich zdroj pramení z vylepšení karavany, inspirace a vliv u tří cechů: vědy, obchodu a badatelů. Jakmile učiníte nějaký objev, musíte jej co nejdříve zaznamenat do svého zápisníku. Konec hry totiž nastane ve chvíli, kdy některý hráč dojde až na konec stupnice zápisků.

Hra obsahuje zajímavý mix mechanik: pokládání dílků, trh, modulární herní plán, tvoření sad, převaha na plánu, práce s kostkami, používání kostek jako dělníků a otevřený draft.

 

Hra obsahuje:

3 oboustranné sekce herního plánu
4 oboustranné desky hráčů
36 karet měšťanů
10 destiček zápisků
48 mincí
48 proviantů
20 kostek (5 v každé barvě)
60 žetonů vlivu (15 v každé barvě)
62 destiček vylepšení
4 ukazatele (1 v každé barvě)
12 pomocníků (4 v každé barvě)
36 karet nebes
36 karet území
16 karet inspirace
36 karet vody
6 karet intrik (pro sólovou hru)
1 česká pravidla

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: