Vítáme Vás na našem novém eshopu, je to parádní změna že? Víme, že máme co zlepšovat, tak buďte shovívaví a věřte, máte se ještě na co těšit.

Hostina pro Ódina

Když se seveřané vydali na nájezd, říkalo se, že jdou na viking. Jejich skandinávští předkové však byli mnohem víc než jen piráti. Byli to objevitelé a zakladatelé států. Leif Eriksson byl údajně prvním Evropanem v Americe, a to dávno před Kolumbem.


V oblasti, která je dnes známá jako Normandie, se vetřelcům neříkalo Vikingové, ale Normané. Jedním z nich je slavný Vilém Dobyvatel, který v roce 1066 vtrhl do Anglie. Podařilo se mu to, co se norskému králi nepodařilo jen o několik let dříve: dobýt anglický trůn. Důvodem, proč se z tehdejších lidí stali tak významní mořeplavci, byla hlavně neúrodná půda. Nemožnost uživit větší populaci jim nedával mnoho jiných možností.

Skladem (1 ks)
Značka: Tlama
1 999 Kč –10 % 1 799 Kč
Kategorie: HRY PRO NÁROČNÉ
Hmotnost: 2 kg
Věk: 12+
Minimální počet hráčů: 1
Maximální počet hráčů: 4
Herní doba: 120 min
Autor: Uwe Rosenberg
Mechanika: Pokládání dílků, Házení kostkami, Příjem, Pokoušení štěstí, Umisťování pracovníků, Tetrisová hra, Automatické generování surovin, Pro jednoho hráče
? Ideální počet hráčů: 3
? Náročnost (1-5): 3,86
hostina pro ódina 01
x Herní doba - 120 min x Věk 12+ x Počet hráčů 1-4
1 999 Kč –10 %

Ve hře Hostina pro Ódina budete podnikat nájezdy a objevovat nová území. Vyzkoušíte si také jejich každodenní činnosti: získávání a zpracování zboží, abyste dosáhli finančně zajištěného postavení ve společnosti. Nakonec zvítězí hráč, jehož majetek dosáhl nejvyšší hodnoty.

Hra nabízí nepřeberné množstvím cest k vítězství s řadou rizik vyvážených odměnou. Významnou část strategie tvoří vaše domovská deska, která má neuvěřitelných 86 polí. Hlavní částí hry je, že se tato pole snažíte zakrýt různými dílky, abyste minimalizovali záporné body. Stejně tak dlouhý dům a ostrovní kolonie mohou nabídnout velké odměny, ale přinášejí své vlastní postihy.

Každý rok začíná přípravou, následuje rozmístění dělníků a pak plnění požadavků vaší hostiny. V prvním tahu můžete umístit Vikingy na jedno z neuvěřitelných 61 různých polí. Pole jsou uspořádána do sloupců a každý další sloupec vyžaduje více Vikingů. Nabízí ale o to lepší odměnu. S přibývajícími tahy možností ubývá.

Na konci každého kola budete muset naplnit hodovní stůl jídlem. Budete mít také možnost položit cenné zelené a modré zboží do své hlavní síně. Konfigurace těchto dílků musí splňovat určité požadavky, ale vaším hlavním cílem je jednak zakrýt řadu ikon mincí, abyste zvýšili svůj příjem, a zároveň jinak obklopit předtištěné ikony, abyste získali odměnu.

 

Rozšířené vydání navíc nově obsahuje herní plán pro dva hráče a obě malá rozšíření: Ostrovy a Sklizeň.

Minirozšíření Ostrovy přináší další ostrovy a více variability a možností do každé partie. Nové ostrovy navíc nabízí nový herní bonus.

Minirozšíření Sklizeň přináší proměnlivé možnosti sklizně pro každou partii hry, žetony surovin pro sklizeň, nové druhy zboží a také zrychlenou variantu hry na šest kol.

Hra obsahuje také rozsáhlý almanach popisující historické reálie některých herních prvků, které ve hře najdete. Najdete v něm i rejstřík osobností, předmětů a zvyklostí vikingů.

 

Herní materiál:

1 velká deska akcí
4 domovské desky hráčů
1 oválná zásobová deska
1 malá zásobová deska na lodě
4 oboustranné desky objevů
346 dílku zboží
125 stříbrných mincí
190 karet povolání
47 červených karet zbraní
2 plastové pořadace k uložení dílku zboží
15 speciálních dílků
2 díly k rozšíření desky akcí
1 velký přehled kola
3 destičky budovy „kůlna“
3 destičky budovy „kamenný dům“
5 destiček budovy „dlouhý dům“
8 horských pásu
32 destiček lodí
48 dřevěných figurek Vikingů
1 hnědý los pro začínajícího hráče
1 bílá kostka pro počítání kol
1 oranžová osmistěnná kostka
1 modrá dvanáctistenná kostka
12 plastových sáčku
1 příloha
1 almanach
1 pravidla hry

Minirozšírení #1 Ostrovy:
1 deska objevů Lofoty / Orkneje

Minirozšírení #2 Sklizeň:
1 deska objevů Mull / Caithness
1 speciální dílek
4 ukazatele sklizně
4 ukazatele „žádná sklizen“
12× bobule/vejce
9× jantar / zlatá ozdoba
10 žetonů surovin

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: