Tiletum CZ/EN

Jste bohatý obchodník, který chce rozmnožit svůj majetek, získat vliv a uznání! Navštěvujete města rozesetá po celém kontinentu, stavíte obchodní stanice a přispíváte na výstavbu velkých katedrál. Získáváte si přízeň vlivných osobností, zvete je do svých domovů a využíváte jejich jedinečných schopností. Získáváte výhodné zakázky a zdroje k jejich plnění. A nakonec, když přijde čas, se účastníte trhů, které přinášejí velké odměny a uznání. Stanete se největším obchodníkem rané renesance?

Skladem (1 ks)
Značka: Tlama
1 499 Kč –10 % 1 349 Kč
Kategorie: RODINNÉ HRY
Hmotnost: 1 kg
Věk: 14+
Minimální počet hráčů: 1
Maximální počet hráčů: 4
Herní doba: 120 min
Autor: Simone Luciani, Daniele Tascini
Mechanika: Bonusy na konci hry, Sbírání sad, Házení kostkami, Akční body/akce, Přesouvání z bodu do bodu, Kontrakty/zakázky
? Ideální počet hráčů: 2-3
? Náročnost (1-5): 3,35
tiletum CZ 01
x Herní doba - 10 min x Počet hráčů 2 x Věk 10+
1 499 Kč –10 %

Budete cestovat do různých měst, abyste získali obchodní smlouvy na vlnu a železo a také sbírku jejich erbů. Musíte shromáždit potřebné suroviny k plnění smluv, investovat do výstavby monumentálních katedrál, získat přízeň šlechtických rodů a účastnit se významných trhů, na kterých uzavíráte důležité obchody. Budete také využívat služeb významných osob, které budou přijímány ve vašich domech. Získáte tak prestiž, která z vás udělá nejslavnějšího obchodníka renesance.

Tiletum je hra s kostkovým managementem, ve které mají kostky dvojí funkci: získávání zdrojů a provádění akcí. V každém kole se hodí určitý počet kostek. Ve svém tahu si vyberete kostku a získáte počet odpovídajících zdrojů, který se rovná hodnotě kostky, a poté provedete příslušnou akci. Síla akce je nepřímo úměrná hodnotě kostky, takže čím méně zdrojů získáte, tím silnější akce provedete a naopak.

Tiletum je jednou z nejúspěšnějších euroher uplynulého veletrhu Spiel v Essenu a zároveň dalším dílem autorské dvojice Luciani a Tascini, která stojí za hrami jako je Tzolk'in či Marco Polo.

 

Pravidla jsou v češtině a angličtině. Herní materiál je jazykově nezávislý kromě sólových karet, ke kterým je přidáván český přehled. 

 

 

Herní materiál:


1 pravidla (česká a anglická)
1 herní plán
1 kolo akcí
6 destiček akcí
20 žetonů akčních bodů
4 desky hráčů
20 surovinových kostek
1 pytlík na kostky
195 žetonů surovin
54 bonusových destiček
45 destiček postav, 26 destiček smluv, 25 destiček katedrály, 11 destiček trhů a 8 destiček měst
4 žetony pořadí trhů
9 žetonů ceny stavby
6 žetonů korupce


80 dřevěných komponentů: 32 domů, 28 sloupů, 12 značkovacích disků, 4 obchodníci a 4 architekti


Herní materiál pro sólo hru:
1 deska Kardinálobota
13 karet dekretů
8 karet výzev
1 sólo pravidla (česká a anglická)

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: